Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Sabiedriskā dzīve

vārmes pagasts

Vārda dienu šodien svin:

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.JPG
  • 005.jpg
  • 008.JPG
  • 009.JPG
  • 077.jpg
  • 078.jpg
  • 079.jpg

pavasar

T:+371 63374130  e pasts  varme@kuldiga.lv

FacebookTwitterShare on Google+

   Pašlaik Vārmē darbojas vairāki pašdarbības kolektīvi - jauktais vokālais ansamblis „Atbalss”, amatierteātris „Es un Tu”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „DimDari”, kā arī darbojas līnijdeju grupa „Romance”. Aktīvi sporta dzīvē iesaistās florbola komanda “Vārme”. Vārmes sabiedriskajā dzīvē sava vieta ir jauniešu iniciatīvu centra „Čiekurs” jauniešiem un Vārmes senioriem.
   Diemžēl Vārmē nav kultūras nama, tāpēc ziemas mēnešos pasākumi notiek Vārmes pamatskolas zālē un sporta hallē. Savukārt vasarās visus sabiedriskās dzīves cienītājus pulcē atpūtas parks “Aizupītes” , brīvdabas estrāde „Liepu birzs” un Vārmes muižas parks.
  Par kultūras dzīvi Vārmes pagastā rūpējās Ilze Jumiķe - tālrunis 29820429, savukārt sporta aktivitātēs visus iesaistīt cenšas sporta darba organizatore Ilze Druvaskalna – tālrunis 26568767.


Jauktais vokālais ansamblis "Atbalss"

Vadītāja Inese Krūmiņa
Ansambļa dibināšanas datums: 1998.gada 28. marts

Ansam1 “Atbalss” 2019. gadā labdarības koncertā “Tev sirds ir pasta balodīt’s”

   2013.gadā mainījās ansambļa vadītājs un arī dalībnieku sastāvs. Ansambli vada Inese Krūmiņa.
   Ansamblis ar savu uzstāšanos piedalījies vairākos Vārmes pagasta un Kuldīgas novada pasākumos – Vārmes brīvdabas estrādes sezonas atklāšanas pasākumos, Līgo svētkos, Vārmes pamatskolas koncertos,
Kuldīgas novada Tautas mākslas svētkos. Turpinot iesākto tradīciju, ansambļa vadītāja Inese Krūmiņa veido koncerta programmu labdarības koncertam „Torņu sasaukšanās” Vārmes Sv.Miķeļa baznīcā, kurā dalību ņem arī ansamblis „Atbalss”. Ansamblis viesojies un koncertējis pasākumos Pelčos, Turlavā, Skrundā, Ādažos.
    Labus panākumus ansamblis guva 2016.gada vokālo ansambļu skatēs. I. kārtā ansamblis iegūst augtākās pakāpes diplomu ar 47,46 punktiem un tiek izvirzīts tālāk - otrajai konkursa kārtai, kurā iegūst 43.50 punktus un I.pakāpi. Ansamblis iegūst iespēju piedalīties Latvijas vokālo ansambļu  finālā.
    2017.gada Kuldīgas novada ansambļu skatē "Atbalss" ieguva 1.pakāpi (40,89 punkti).

ansamblis2

“Atbalss” 2019. gadā brīvdabas estrādes “Liepu birzs” vasaras sezonas atklāšanas koncertā.


Amatierteātris "Es un Tu"

Vadītājs Kārlis Neimanis
Dibināšanas datums: 2007.gads 13.oktobris.

Teatris2. bilde

Amatierteātris pēc viesizrādes Ēdolē ar L. Stumbres lugu “Kalnu Tāle” 2020

    Kolektīvu no tā dibināšanas brīža sešpadsmit gadus vadīja Lida Čevere. Kopš 2023.gada 1.septembra to vada Kārlis Neimanis. Šajā kolektīvā  apvienojušies dažādu vecumu cilvēki, kuriem patīk "dulloties". Pagasta sabiedriskajā dzīvē viņus nevar nepamanīt. Katru gadu tiek iestudēta jauna luga: E. Vulfs "Lielinieks Švukte", M. Horna "Ļaujies un viss!", E. Zālīte "Rudens rozes", J. Jurkāns "Ak nauda naudiņa...", A. Grīniece "Liepas pie baznīcas", V. Pumpure "Kaimiņu būšana", I. Bauere "Raganas lāsts", A. Birbele "Kapusvētki PR", E. Sniedze "Tie paši oši", Ā. Alunāns "Šneiderienes", L. Stumbre “Kalnu Tāle”, A.Birbele "Zaļā zona".
    Ar savām izrādēm kolektīvs ir viesojies daudzos Kuldīgas un citu novadu pagastos visā Latvijā. Amatierteātris ir piedalījies Latvijas amatierteātru salidojumā Vītiņos 2009. gadā un Latvijas amatierteātru 12. festivālā - Balvos 2010. gadā, amatierteātru festivālā Burtniekos – 2011. gadā, un Brocēnos 2022.gadā.
    Iegūti arī individuāli novērtējumi. 2015. gadā Kuldīgas novada skatē par izrādi "Raganas lāsts" nomināciju „Zelta mats” kā labākā otrā plāna lomas atveidotāja ieguva Agnese Mežiņa, par labāko scenogrāfiju - Indra Āboliņa. 2016. gadā par izrādi "Kapusvētki PR" nomināciju "Zelta Mats" kā labākā pirmā plāna lomas atveidotāja ieguva Edīte Krasnopa un režisore Lida Čevere -  par labāko scenogrāfiju.
    2018. gads amatierteātrim ir īpašs, jo kolektīvs ar E.Sniedzes lugu "Tie paši oši" iegūst augstus novērtējumus un Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku laikā spēlē uz Dailes teātra skatuves. Par šo iestudējumu Kuldīgas novada skatē "Zelta mats" saņēma Ilze Lagzdiņa par pirmā plāna lomu, Agnese Mežiņa par otrā plāna lomu. Kolektīva sniegums tika atzīts par labāko kopumā, un izrāde saņēma "Zelta bize". Arī reģionālajā skatē Ventspilī saņemts augsts novērtējums. Arī ar izrādi "Kalnu Tāle" iegūti augsti novērtējumi un dalība Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos 2023.gadā.

visi


Vidējās paaudzes deju kolektīvs "DimDari"

Vadītāja - Liene Belova, koncertmeistare Inese Egle.
Dibināšanas datums: 2010. gada 1.oktobris

dimdim 

    Šis ir mūsu jaunākais un kuplākais kolektīvs, kas savu dejotprasmi rādījis ne tikai Vārmē un Kuldīgā, bet arī citur Latvijā – Ventspilī, Carnikavā, Bauskā, Liepājā, Jelgavā, Alsungā, Pāvilostā, Saldū. 2012 gada jūlijā ansamblis viesojās Turcijā un piedalījās trijos starptautiskos Kultūras un Mākslas festivālos. 2013.gada Kuldīgas apriņķa deju skatē kolektīvs ieguva I pakāpi (40,5 punkti) un ceļazīmi uz XXV Vispārējiem latviešu dziesmu un XV deju svētkiem. "Trejpolku" no skates Skrundā varat noskatīties šeit. 
    2015. gada 7. jūnijā DimDari piedalījās Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajos VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētkos "Dievs man deva maizes zemi", Zemgales olimpiskā centra stadionā, Jelgavā.
    2016. gada Kuldīgas novada apriņķa deju kolektīvu skatē Skrundā, kolektīvs ieguva 2. pakāpi ar 39,5 punktiem.
   2017.gada martā "DimDari" viesojās Zviedrijā pie Stokholmas deju kolektīva "Zibenītis" tā jubilejas koncertā, kur dejoja kopā ar latviešu tautas deju kolektīviem no Īrijas, Spānijas un Šveices. Labus rezultātus kolektīvs parādīja 2017.gada skatē, iegūstot 45,5 punktus un augstāko pakāpi.
    2018.gadā skatē kolektīvs ieguva 1.pakāpi (43,7 punkti) un piedalījās Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos.
No 2019 gada kolektīvam ir jauna vadītāja Liene Belova. Kolektīvs piedalījās Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos 2023.gadā.

dimda

 "DimDari" Dziesmu un Deju svētkos 2023. gadā.


Florbola komanda „Vārme”

FK VARME

   Komanda dibināta 2013.gadā. Pateicoties Vārmes uzņēmējiem, Vārmes pagasta pārvaldei un Kuldīgas novada pašvaldībai, komanda spēlē Latvijas Florbola čempionāta 2.līgā. Bez dalības šajā čempionātā, mūsu florbolisti piedalās arī citās sacensībās un turnīros visā Latvijā - turnīrā GHETTO GAMES, OGRE OPEN, LATVIAN OPEN, turnīros "Vasaras līga", Kuldīgas novada florbola čempionātā u.c. Katru gadu septembrī vārmenieki savā sporta hallē uzņem viesus, lai cīnītos par Vārmes florbola kausu. Vārmē aug arī jaunā florbolistu maiņa.
   Vārmes florbola komanda 2022./2023.gada sezonu Latvijas Florbola čempionāta 2.līgā noslēdza ar 3.vietu - augstākais sasniegums kopš kluba dibināšanas 2013.gadā.

___________________________________________________________________________________________________

Līnijdejotāju grupa "Romance"

Roman2Līnijdeju grupa “Romance” uzstājoties Vārmes Rudens gadatirgū 2019. gadā  

   Vārmes līnijdejotāju grupa izveidota 2006.gadā un tās pirmais vadītājs bija Aleksandrs Lange. Viņa vadībā grupa piedalījās un ieguva labus rezultātus dažādās sacensībās - Baltijas kantri - vesterna deju čempionātā, Latvijas kantri - vesterna deju čempionātā u.c.
    Kopš 2013.gada kolektīvu vada Ineta Ezermale.
Kolektīvs nosaukumu "Romance" ieguva 2014.gadā, kad viesojās Valdgales dzirnavās. Dzirnavu saimnieks Džuzepe Rikardi ir grupas vārda došanas iniciators.
    "Romance" ir ļoti draudzīgs kolektīvs, ar īpašu attieksmi pret jaunajiem dejotājiem, kuri tiek laipni uzņemti un apmācīti dejas solī. Dejotājas ir saliedētas dažādu pasākumu organizēšanā un apmeklēšanā. Grupā ir izveidojušās tradīcijas - Ziemassvētku nodarbība, sezonas sākuma un noslēguma nodarbība. Laba draudzība izveidojusies ar grupu "Sānsolis" (Kuldīga), Satiķu un Šķēdes līnijdejotājiem. Kolektīvs regulāri apmeklē "linedance" pasākumus Liepājā, Saldū, Kuldīgā, Ventspilī, Talsos, Tukumā, Ogrē, Rīgā, Mārupē. "Romance" 2016.gada novembrī Vārmes sporta hallē ar koncertu "Ceļojums telpā un laikā" atzīmēja savu 10 gadu pastāvēšanas jubileju.


 

Jaunākās publikācijas

Pasākumu kalendārs

pasakumu plans

Vārmes attīstībai

viedavarme

PRIVĀTUMA POLITIKA

Kuldīgas novada pašvaldības privātuma politikas mērķis ir sniegt fiziskajai personai -datu subjektam- informāciju par personas datu apstrādes nolūku, apjomu, aizsardzību, apstrādes termiņu un datu subjekta tiesībām datu iegūšanas laikā, kā arī apstrādājot klienta personas datus.

KULDĪGAS NOVADA PAŠVALDĪBAS PRĪVĀTUMA POLITIKA