Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Vārmes pagasts

vārmes pagasts

Vārda dienu šodien svin:

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.JPG
  • 005.jpg
  • 008.JPG
  • 009.JPG
  • 077.jpg

pavasar

T:+371 63374130  e pasts  varme@kuldiga.lv

FacebookTwitterShare on Google+

058Vārmes pagasts atrodas Kuldīgas novada austrumu daļā starp Saldu un Kuldīgu (23 km no Saldus un 22 km no Kuldīgas). Pagasta teritorija robežojas ar  Saldus novada Šķēdes un Jaunlutriņu pagastiem un Kuldīgas novada Skrundas, Snēpeles, Rumbas, Pelču un Kabiles pagastiem. Pagasta teritorija aizņem nepilnus 150 kv.km, pārsvarā (51%) tie ir mežu masīvi. Iedzīvotāju skaits uz 01.01.2016 – 1049.
Pagasta administratīvā iestāde – Vārmes pagasta pārvalde ir Kuldīgas novada Domes izveidota pašvaldības iestāde, kas nodrošina pagasta teritorijā tās iedzīvotājiem un citām personām normatīvajos aktos noteikto pašvaldības sniegto pakalpojumu pieejamību.Pārvaldes darbinieku darba laikus un kontaktinformāciju skat. sadaļā Pagasta pārvalde.

Pagastā darbojas pašvaldības iestādes – Vārmes pamatskola un pirmskolas izglītības iestāde, Vārmes kultūras nams, Vārmes pagasta bibliotēka, Vārmes sporta halle, Vārmes brīvā laika pavadīšanas centrs, kura ietvaros regulāri darbojas jauniešu iniciatīvu centrs „Čiekurs” un biedrība „Vārme”.

Vārmes pagastā atrodas privātās iestādes un uzņēmumi – veikals „Vārpiņa” un "Mini Citro"B.Blumbergas frizētava,  B.Altenburgas šūšanas darbnīca, SIA „MD Vārme” degvielas uzpildes stacija, I.Zīles ģimenes ārsta prakse, Saldus Zaļā aptieka, Vārmes pasta nodaļa. 
Vārmē viens no pamatnodarbošanās veidiem ir lauksaimniecība un  šeit savu darbību attīsta vairākas spēcīgas zemnieku saimniecības:


Bētas – gaļas ražošana un piensaimniecība;
Ezergaļi – graudkopība;
Āboliņi – graudkopība;
Garīši – dārzeņkopība;
Tempeļi – graudkopība;
Vīķi – piena lopkopība;
Rustupe - gaļas un piena šķirņu liellopu audzēšana.

Pagastā ir vairākas skaistas un sabiedriski nozīmīgas vietas (sīkāku informāciju skat.Apskates objekti):
Vārmes sv. Miķeļa ev. – luter. baznīca, kuras atjaunošana pēc ugunsgrēka sākās 1995.gadā;
Vārmes muižas apbūves komplekss, kura kunga mājā kopš 1926.gada atrodas Vārmes pamatskola un kuru ieskauj parks ar senām koku sugām; 
Brīvdabas estrāde Liepu birzs, kur vasarās notiek izklaides un kultūras pasākumi un kur viesojušies tādi pazīstami ansambļi un mūziķi kā „Prāta vētra”, „Klaidonis”, ’Zeļļi”, „Kantoris 04”, „Roja”, „Tērvete” , "Liepavots", "Jūrkant", A. Ērglis u.c.;
atpūtas vieta Omiķu grava – dolomīta atsegumi Šķēdes upes kreisajā krastā, kas no 1977.gada Latvijas aizsargājamo objektu sarakstā;
Piemiņas birzs – piemiņas vieta uz Sibīriju izsūtītajiem vārmeniekiem;
Nūjošanas un pastaigu taka, izveidota 2010.gadā, realizējot ES projektu; 
Atpūtas parks Aizupītes, izveidots 2011.gadā, realizējot ES projektu.

Vārmes pagastā vienmēr notikusi aktīva kultūras un sabiedriskā dzīve. Pašreiz pagastā darbojas trīs pašdarbības kolektīvi – jauktais vokālais ansamblis „ATBALSS”, amatierteātris „ES un TU”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „DimDari”. Vienmēr kupli apmeklēti ir pagasta pasākumi un balles. Par nozīmīgākajiem un jau par tradīciju kļuvušajiem var nosaukt gadskārtējo „Liepu birzs” sezonas atklāšanu, labdarības koncertu "Torņu sasaukšanās", Rudens gadatirgupašdarbnieku un sportistu gada balliJaunā gada balli! 2014.gada vasarā Vārmē notika vēl nebijis pasākums „Vārmenieku saiets”. Šis notikums kopā pulcēja bijušos un esošos vārmeniekus.  

Kopš Vārmē uzcelta Sporta halle, aktivizējušies arī mūsu sportisti. Vārmenieki regulāri piedalās Kuldīgas novada vasaras un ziemas sporta spēlēs, dažādu veidu sporta spēļu turnīros. Par tradīciju Vārmē kļuvušas pagasta vasaras sporta spēles. Vārmē ir nodibināts florbola klubs „Vārme”, kas kopš 2013.gada, pateicoties Vārmes uzņēmēju atbalstam, spēlē Latvijas florbola čempionāta 2.līgā. Vasaras mēnešo sportisti savām aktivitātēm izmanto Sporta stadionu, kas atrodas līdzās sporta hallei. Par tradīciju kļuvušas Vārmes vasaras sporta spēles, kas nu jau ilgus gadus notiek jūlija pirmajā pusē. Vārmes sporta stadionā notikušas Kuldīgas rajona  vasaras sporta spēles 2002.gadā un pirmās Kuldīgas novada vasaras sporta spēles 2009.gadā.

Visos laikos Vārmes pagasts izcēlies ar savu sakopto vidi. Īpaši aktīvi šis darbs tika uzsākts bijušā pagasta padomes priekšsēdētājaIlmāra Pilenieka vadībā (1997. – 2001.). Kā atzinība mūsu veikumam, 2000.gadā Vārmes pagastam tika piešķirts Kurzemes novada sakoptākā pagasta tituls.

Jaunākās publikācijas

Pasākumu kalendārs

pasakumu plans

PRIVĀTUMA POLITIKA

Kuldīgas novada pašvaldības privātuma politikas mērķis ir sniegt fiziskajai personai -datu subjektam- informāciju par personas datu apstrādes nolūku, apjomu, aizsardzību, apstrādes termiņu un datu subjekta tiesībām datu iegūšanas laikā, kā arī apstrādājot klienta personas datus.

KULDĪGAS NOVADA PAŠVALDĪBAS PRĪVĀTUMA POLITIKA