Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Apskates objekti

vārmes pagasts

Vārda dienu šodien svin:

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.JPG
  • 005.jpg
  • 008.JPG
  • 009.JPG
  • 077.jpg
  • 078.jpg
  • 079.jpg

pavasar

T:+371 63374130  e pasts  varme@kuldiga.lv

FacebookTwitterShare on Google+

autors- PutnaAcisLV 

karte.jpg

Bazn  Celta laikā no 1661. - 1663. gadam.  Baznīca nodega 1971. gadā un tās atjaunošana sākās 1995. gadā. Kopš 2011.gada katru gadu maija mēnesī  Vārmes pagasta pārvalde sadarbībā ar baznīcas draudzi rīko labdarības koncertu "Torņu sasaukšanās", kurā tiek vākti ziedojumi baznīcas torņa atjaunošanai.

Kontakti: Mācītājs Viesturs Pirro (t.22328283),draudzes priekšnieks Gatis Katšens (t.25777707).

Dievkalpojumi notiek katra mēneša otrajā un ceturtajā svētdienā plkst.10:00.

Ziedojuma konts Vārmes baznīcas torņa atjaunošanai:
Vārmes evaņģēliski luteriskā draudze
Reģ.Nr. 99500002945
"Draudzes māja", Vārmes pag., Kuldīgas nov., LV-3333
AS DnB Nord Banka
LV74RIKO0002013205837
RIKOLV2X
Ar norādi "Vārmes baznīcas torņa atjaunošanai".

Lasīt tālāk...

akm
  Kuldīga - Saldus autoceļa malā gandrīz pretī Vārmes baznīcai aug ozoli un liepas, to vidū - piemiņas vieta. 
Šo birzi vārmenieki veidojuši 1942. gadā, Baigajā gadā uz Sibīriju izsūtīto piemiņai, iestādot liepu sievai, ozolu vīram. Pēc kara šai birzij nevarēja piekļūt, jo ceļš uz to bija aizbērts.  Tikai vecie pagasta iedzīvotāji zināja, kas tie par ozoliem un liepām.

Lasīt tālāk...

aizup  Parks izveidots 2011.gadā, realizējot ES projektu pasākuma "Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem" ietvaros. Būvdarbus veica SIA "LAMDserviss"(Ventspils).
Parka centrālajā daļā uzstādīts dalības jeb analemmatiskais saules pulkstenis. Atšķirībā no tradicionālajiem saules pulksteņiem, tas rāda laiku tikai sadarbībā ar cilvēku - ar Tevi! Šādi pulksteņi pasaulē nav pārāk izplatīti, tādēļ izmanto iespēju!

Aprēķinu autors ir Dr.sc.comp.Mārtiņš Gills.

Saules pulkstenī izmantotie akmeņi īpaši meklēti Vārmes pagasta teritorijā.

Lasīt tālāk...

klet   Muižas apbūves kompleksā ietilpst kungu māja, kalpu māja un klēts. Muižas ēku ansamblis datējams ar 18. – 19.gs. Kungu māju 1830.gadā uzcēla vācu barons Brinkens un tajā kopš 1926.gada atrodas Vārmes pamatskola. 

   Klēts, kura datēta ar 18.gs. II pusi ir iespaidīga apjoma mūra celtne, tā atrodas blakus kungu mājai. 2021.gadā klēts mūri tika iekonservēti. Kalpu māja jeb ērbērģis atrodas iepretim kungu mājai. Tā ir taisnstūra plānojuma akmens mūra ēka, kuras iekšienē atrodas sarkano ķieģeļu manteļskurstenis. Kopš 2023.gada šī ēka atrodas privātīpašumā.

   Ēku komplekss iekļaujas muižas parkā, kurā aug retas koku sugas – Veimuta priede, Kalna priede, Eiropas lapegle, Punktētā vilkābele, Dižskabārdis, Amerikas osis, Pelēkais riekstkoks, Baltā apse, Balzāmapse, Sniegbaltā apse.

skolmaz

pikieris

birzee Uzcelta 1978.gadā. Iecienīta vārmenieku atpūtas vieta vasarā, kad šeit notiek dažādi kultūras un atpūtas pasākumi - koncerti, teātru izrādes, tradīciju svētki. Tuvākajā un tālākajā apkārtnē "Liepu birzs" slavena ar šeit notiekošajām vasaras zaļumballēm.

Lasīt tālāk...

tak

    Taku 2010. gadā izveidoja biedrība "Vārme", realizējot ES projektu. Taka paredzēta dažādām sportiskām aktivitātēm brīvā dabā. Takā izveidotas arī ugunskura un atpūtas vietas.

Omiki kombo bilde small

Omiki ikonas

  Omiķu grava un ūdenskritums atrodas Šķēdes upes senlejas dienvidu nogāzē un tās stāvās klinšu sienas ir veidojušās, atsedzoties devona Mūru svītas smilšakmeņiem un gliemeždolomītiem, kuri ieguluši tuvu zemes virsmai. Šeit zinātnieki ir uzgājuši fosilijas – pārakmeņojušās dzīvnieku un augu atliekas, kas veidojušās 380 miljons gadu senā pagātnē. 

Uz Vārmes strauta, kas ietek Šķēdes upē, ir izveidojies 3.5 metrus augsts ūdenskritums ar divām kaskādēm. Pavasaros, kūstot sniegam, un lietus periodos tas ir ūdeņiem bagāts un straujš, bet ziemās iespaidīgi sasalst. Savu nosaukumu Omiķu grava ir ieguvusi no tuvējo māju vārda un kopš 1977.gada ir dabas piemineklis.

Šobrīd pie Omiķu gravas ir izveidota atpūtas vieta, kur iespējams baudīt dabu, rīkot piknikus, kurināt ugunskuru, vasarās arī sēņot, ogot un makšķerēt.

Seko ceļa norādēm un apciemo Omiķu gravu!

wazemaps icon

googlemaps icon

 
Lasīt tālāk...

 cerin Realizējot Kuldīgas novada pašvaldības konkursa “Darīsim paši” projektu, Vārmē sākti veidot ceriņu stādījumi, kur iespējams iepazīties ar dažādu šķirņu ceriņiem. Katrai šķirnei pievienota plāksnīte ar informāciju latviešu un latīņu valodā. Dobe ik gadu tiek papildināta ar jaunām šķirnēm.
Pavasarī – ceriņu ziedēšanas laikā šeit iespējams izbaudīt krāšnu ziedu un smaržu buķeti.

Jaunākās publikācijas

Pasākumu kalendārs

pasakumu plans

Vārmes attīstībai

viedavarme

PRIVĀTUMA POLITIKA

Kuldīgas novada pašvaldības privātuma politikas mērķis ir sniegt fiziskajai personai -datu subjektam- informāciju par personas datu apstrādes nolūku, apjomu, aizsardzību, apstrādes termiņu un datu subjekta tiesībām datu iegūšanas laikā, kā arī apstrādājot klienta personas datus.

KULDĪGAS NOVADA PAŠVALDĪBAS PRĪVĀTUMA POLITIKA