Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Aktualitātes

vārmes pagasts

Vārda dienu šodien svin:

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG
  • 8.jpg

vasara

T:+371 63374130  e pasts  varme@kuldiga.lv

FacebookTwitterShare on Google+

Apskates objekti

Esi viesis mūsu pagastā? Šī sadaļa domāta tieši Tev! Apskati mūsu pagasta skaistākās vietas

 

Uzzināt vairāk...

Pagasta pārvalde

Uzzini visu par Vārmes pagasta pārvaldi: darba laiki, tālruņi, darbinieki, pieņemšanas laiki

 

Uzzināt vairāk...

Izglītība

Pagastā darbojās Vārmes pamatskola, bērnudārza telpās zinības apgūst rotaļu un 5-6 gadīgo grupas

 

Uzzināt vairāk...

Torņi

     Vārmes pamatskolā no 26.februāra līdz 3.martam Erasmus+ projekta ietvaros viesojas 8 skolēni (12-14 g.v.) un 2 skolotājas no Horvātijas (Ošnova skola Kajzerica, Zagreba). Projekta mērķis ir dažādās aktivitātēs apgūt kultūru un valodu, etiķeti un labas uzvedības manieres kopā ar Vārmes pamatskolas jauniešiem
     Skolēni piedalās mācību stundās kopā ar savas viesģimenes bērniem, kopā darbojas un pilda stundās uzdoto. Skolas padomes jaunieši rādīja prezentāciju par Vārmes pamatskolu, savukārt horvātu jaunieši iepazīstināja ar Horvātijas skaistākajām vietām un ar savu skolu. Pēc stundām ir dota iespēja iepazīt interešu izglītības pulciņu piedāvājumu. Īpaši aizraujošs notikums jauniešiem šķita tērpšanās latviešu tautas tērpos, meitenēm patika virpuļot kuplajos svārkos. Vārmes Jauniešu centrā notika galda spēļu turnīrs savukārt Vārmes bibliotēkas vadītāja prezentēja iestādes darbību un pēc tam skolēni veica uzdevumu – ar QR kodu palīdzību meklēja vajadzīgo informāciju.
     Viesiem ir dota iespēja iepazīt Latvijas pilsētas. Kuldīgā - muzeja krātuvi, Vecpilsētu, Ventas rumbu un tiltu, Saldū piedalījās māla trauku gatavošanā Kapelleru nama podnīcā un viesojās konfekšu “Gotiņa” ražotnē. Nedēļas noslēgumā paredzēts brauciens uz Rīgu, savukārt kopā ar viesģimenēm iepazīta Ventspils.
     Šī nedēļa ir aizraujoša gan Vārmes skolas saimei, gan viesiem. Ir izveidojusies brīnišķīga draudzība starp bērniem, veiksmīga sadarbība starp skolotājiem. Skolā skan angļu, vācu, horvātu un latviešu valoda, un secinām, ka mūsu skolēni spēj augstā līmenī sazināties angliski.
     Esam pateicīgi Vārmes pagasta ģimenēm, kuras ir pieņēmušas izaicinājumu un savās mājās uzņēmušas horvātu jauniešus!

dejotaji

vltLatvijas Lauku foruma konkursā mūsu pagasts šogad saņēma atpazīstamības zīmi – Viedais ciems.
      Viedo ciemu definīcija (kā noteikts Viedo eko-sociālo ciemu pilotprojektā) nosaka, ka: Viedie ciemi ir kopienas lauku apvidos, kas izstrādā viedus risinājumus, lai risinātu vietējās problēmas. Tie par pamatu izvēlas esošās vietas stiprās puses un iespējas, lai savu teritoriju attīstītu ilgtspējīgi. Tie paļaujas uz līdzdalības pieeju, lai izstrādātu un īstenotu savu stratēģiju, uzlabojot ekonomiskos, sociālos un vides apstākļus, jo īpaši veicinot inovācijas un izmantojot digitālo tehnoloģiju piedāvātos risinājumus. Viedie ciemi gūst labumu no sadarbības un apvienībām ar citām kopienām un dalībniekiem lauku un pilsētu teritorijās. Viedo ciemu attīstības stratēģijas noteikšana un īstenošana var balstīties uz jau esošajām iniciatīvām, un tās var finansēt no dažādiem publiskiem un privātiem avotiem.
     Ideja par Vārmi kā Viedo ciemu radās iedzīvotāju grupai, kas pirms diviem gadiem sanāca kopā, lai uzlabotu un sakoptu Omiķu gravas teritoriju. Cerams, ka Viedā ciema statuss vēl vairāk aktivizēt vārmeniekus, veicinās viņu interesi un vēlmi kopā darboties, lai uzlabotu iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Sīkāka informācija pa tālruni 22030360 (Lelde).

     Ar Kuldīgas novada domes projektu konkursa “Darīsim paši” finansiālo atbalstu pie Vārmes pamatskolas izveidota āra klase. Projektu iesniedza un realizēja Vārmes pamatskolas skolēnu vecāku padome, lai veicinātu un attīstītu skolēnu izglītības un prasmju apguvi brīvā dabā. Projekta ietvaros izveidoti un uzstādīti elementi – galds un soli, tāfele, ugunskura vieta, augsto dobju kastes, kurās pavasarī tiks stādīti dažādi augi. Projekta izmaksas 800 EUR.

galdss

    Kuldīgas novada pašvaldība 2023.gada budžetā Vārmes pagasta pārvaldei piešķīra līdzekļus 8000 EUR autobusa pieturas remontam. Dienas laikā pie pieturas piestāj vairāki satiksmes autobusi un Vārmes iedzīvotāji var nokļūt uz Rīgu, Ventspili, Saldu un Kuldīgu.
    Pieturas remonts tika veikts saimnieciskā kārtā un tai tika demontēts bojātais jumta segums, sapuvušās koka sijas un soliņi, uzstādītas jaunas koka konstrukcijas, uzlikti atpakaļ nomazgātie vecie dakstiņi. Autobusu gaidot, iedzīvotājiem būs patīkami apsēsties uz atjaunotiem soliņiem. Lai skats uz būvi būtu pievilcīgāks, sienas tika attīrītas no grafiti.

pietura

Kuldīgas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties teritorijas plānojuma izstrādē.

    Ar Kuldīgas novada domes 2023. gada 26. janvāra lēmumu ir uzsākta
Kuldīgas novada teritorijas plānojuma 2025.-2037. gadam izstrāde.

Teritorijas plānošana

 

VĀRMES FLORBOLA KOMANDAI – BRONZAS MEDAĻAS

  Vārmes florbola komanda 2022./2023.gada sezonu Latvijas florbola čempionāta 2.līgā noslēgusi ar 3.vietu – augstāko sasniegumu kopš komandas dibināšanas 2013.gadā. Spēli par bronzas medaļām komanda aizvadīja Lielvārdes sporta centrā, spēlējot ar FK “Jūrmala”. Ar rezultātu 6:4 Vārmes komandai izdevās pierādīt savu pārākumu un svinēt līdz šim lielāko uzvaru.
  Vārmes pagasta pārvalde lepojas ar Jums un saka LIELU PALDIES spēlētājiem, komandas sponsoriem z/s “Ezergaļi”, z/s “Skaistmales”, SIA “MD Vārme”, z/s “Bētas”, Kuldīgas novada pašvaldībai, paldies Ingai Šveicarei, līdzjutējiem un ģimenes locekļiem!

16

Sestdien, 25.februārī Kuldīgas novada sporta bāzēs notika 12.Ziemas sporta spēles.
Vārmes pagasta pārvalde lepojas ar pagasta sportistiem, kas piedalījās šajās sporta spēlēs un izcīnīja godalgotas vietas un kausus:

1.vieta ĀRMRESLINGĀ Edvīns Sveilis (1.vieta), Toms Nauzers (2.vieta), Dāvis Nauzers (1.vieta), Mārcis Belkevics (3.vieta), Inga Lange (2.vieta)

2.vieta ŠAHĀ Daina Meijere (1.vieta), Guntis Zanders (3.vieta)

3.vieta PELDĒŠANĀ Lienīte Supe (3.vieta), Marats Solomahins (2.vieta)

3.vieta ŠAUŠANĀ AR PNEIMATISKO ŠAUTENI Ilze Jumiķe (3.vieta), Raimonds Ķemlers, Andris Bieriņš

3.vieta SVARA STIEŅA SPIEŠANĀ GUĻUS Edvīns Sveilis (3.vieta), Jānis Arbeiters

3.vieta NOVUSĀ Aigars Aleksandrovs (1.vieta), Kristaps Freimanis, Sintija Statkus

Individuāli komandas spēlē ZOLE 3.vietu ieguva Aigars Druvaskalns.

Vieglatlētikas sacensībās godalgotas vietas ieņēma Jolanta Strazdiņa, izcīnot 1.vietu 60 m un 800 m skrējienā un 2.vietu tāllēkšanā.

Paldies visiem sportistiem par dalību un atsaucību!

balvas

     Vārmes amatierteātris "Es un Tu" 8.oktobrī piedalījās amatierteātru festivālā "Smaidi Brocēnos". Festivālā piedalījās 15 amatiermākslas kolektīvi no visas Latvijas. Izrādes skatījās un vērtēja profesionāli aktieri - Valdis Lūriņš un Rita Lūriņa. Vārmenieki šajā festivālā piedalījās ar izrādi L.Stumbre "Kalnu Tāle" un ieguva divas atzinības - Labākā izrāde un labākā otrā plāna aktrise (Dace Blathena -Tāles lomā). 
      Apsveicam un lepojamies!

TearBrocdace

Vārmes pagasta pārvaldei ir atbalstīts projekts "Liepu birzij - jaunas liepas". Projektu "Meža dienas 2022" izsludināja Latvijas Pašvaldību savienība, sadarbībā ar Meža attīstības fondu. Projekta mērķis - pievērst uzmanību parku, aleju, koku rindu, dendroloģisko stādījumu stāvoklim, palīdzēt risināt labiekārtošanu, kā arī ar meža apsaimniekošanu saistītos jautājumus.

Vārmes pagasta pārvalde šī projekta ietvaros ir saņēmusi 900 EUR (t.sk. 750 EUR stādiem, 150 EUR koka mietiem).
Par šiem līdzekļiem brīvdabas estrādē "Liepu birzs" tika iestādītas 15 Krimas liepas, atjaunojot ugunsgrēkā cietušās un gadu gaitā nolūzušās.

 Projekta moto: "Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu!". 

mez fondsmez dien


 

Jaunākās publikācijas

Pasākumu kalendārs

pasakumu plans

Vārmes attīstībai

viedavarme

PRIVĀTUMA POLITIKA

Kuldīgas novada pašvaldības privātuma politikas mērķis ir sniegt fiziskajai personai -datu subjektam- informāciju par personas datu apstrādes nolūku, apjomu, aizsardzību, apstrādes termiņu un datu subjekta tiesībām datu iegūšanas laikā, kā arī apstrādājot klienta personas datus.

KULDĪGAS NOVADA PAŠVALDĪBAS PRĪVĀTUMA POLITIKA